Отборите на Берое и Черно море не успяха да си отбележат гол в последен мач от 5-ия кръг на „А" група, завършвайки 0:0 пред около 5000 зрители в Стара Загора.

Така носителят на Купата и Суперкупата на България записа четвърти пореден мач без постигнат успех, като за последно Берое спечели с 2:0 срещу Славия в мач от първия кръг на първенството. „Зелените" се изравниха по брой точки с ЦСКА - по 6, намирайки се в средата на таблицата.

Черно море от своя страна има вече четири поредни срещи без допусната загуба, а воденият от Георги Иванов - Гонзо състав също събра актив от 6 точки до момента.

Гостите от Варна стартираха по-активно двубоя, но до чисти шансове за гол пред Иван Караджов не се стигна. „Моряците" претендираха и за дузпа, след като опит за удар на Бекир Расим срещна ръката на футболист на домакините, но сигнал не последва.

Берое също се опита да атакува пазената от Емил Михайлов врата, а в 23' Венцислав Христов се опита неуспешно да затрудни резервния вратар на Черно море. Малко след това гостите отново претендираха за дузпа, но нарушение срещу Бакари не бе отсъдено.

През втората част Берое се опита да играе по-агресивно в атака, но Черно море се отбраняваше добре. Ронкато и Елиаш се опитаха да обстрелват от дистанция, но и този подход на заралии не даде резултат.

Десет минути преди края Борислав Стойчев имаше отличен шанс да разпечата вратата на „моряците", но централният бранител бе твърде неточен в опита си да отбележи.

В последните минути Черно море стигна до разбъркване пред вратата на Берое, но и това положение не доведе до първи гол в мача.