Димитър Бербатов отпразнува по страхотен начин 32-ия си рожден ден, след като вкара гол за Фулъм и бе най-добрият на терена за своя тим при победата с 3:1 в лондонския сблъсък срещу Уест Хям в 24-ия кръг на Премиър лийг.

Берба (10) с отлично изпълнение с глава даде аванс на своите, но Нолан (48) изравни. Само минута след това Родайега отново с глава възстанови преднината на Фулъм, а в самия край на срещата Джоуи О'Браян си вкара автогол - 3:1.

Това позволи на Бербатов и компания да се изкачат до 12-о място с 28 точки, докато "чуковете" паднаха до 13-а позиция с точка по-малко.

Фулъм определено беше по-добрият отбор в началните минути, като възпитаниците на Мартин Йол се хвърлиха в атаки от самото начало, а Йаскелайнен трябваше да се намесва при удар на Руис.

В 10-ата минута Фулъм получи шанс да изпълни пряк свободен удар от дясното крило на своето нападение, като последва центриране на Деймиън Дъф. Няколко човека се разминаха с топката, която се очакваше да излезе в аут, но в последния моменент рожденикът Бербатов сложи главата си на пътя и я вкара във вратата на Уест Хям - 1:0 за "котиджърс".

За съжаление на феновете на "Крейвън Котидж", тези два удара останаха единствените точни през първото полувреме, въпреки че Бербатов и компания бяха по-активни в предни позиции и създаваха по-опасни положения.

Втората част започна вихрено, като още в 48-ата минута равенството бе възстановено, след като Кевин Нолан получи отлична топка от Марк Ноубъл и заби топката зад гърба на Марк Шварцер. Само минута по-късно обаче Деймиън Дъф с поредното си перфектно центриране качи топката на главата на Родайега, който върна Фулъм с гол напред - 2:1 за домакините.

"Чуковете" опитаха да отвърнат на поредния удар от страна на домакините, но така и не намираха целта, а в редките случаи, в които успяваха да се справят със сгъстената защита на "котиджърс", а Берба и компания пропуснаха да направят аванса си още по-голям, въпреки добрата игра на българина в конструирането на атаките на своя тим.

Той в крайна сметка бе заменен в 78-ата минута от Младен Петрич и обра овациите на феновете на "Крейвън Котидж". До края на срещата пък остана време за О'Браян да си отбележи автогол, което бетонира първия успех за Фулъм в последните три мача.