снимка: fulhamfc.com

Димитър Бербатов изигра цял мач при равенството на Фулъм 1:1 в приятелски мач срещу испанския елитен Бетис на стадион „Крейвън Котидж" в Лондон.

Мениджърът на домакините Мартин Йол остави Митко на терена през всичките 90 минути, като играеше ролята на втори нападател зад изнесения по-напред Уго Родайега.

Лявото крило от Коста Рика Брайън Руис центрира от корнер в 13-ата минута и вътрешният халф Стив Сидуел откри резултата в полза на Фулъм.

Гостите от Андалусия обаче изравниха 10 минути след началото на второто полувреме, когато Носа Игиебор от близка дистанция разстреля вратаря Мартен Стекеленбург за 1:1.

Бербатов нямаше шанс да се разпише, но успешно играеше ролята на плеймейкър и развиваше почти всички атаки на Фулъм. Митко изведе на отлична позиция Деймиън Дъф в 81-ата минута, но стражът на Бетис Андерсен направи отлично спасяване.

Това беше предпоследната контрола на „котиджърс" преди началото на новия сезон в Премиър лийг, като и трите нови попълнения на тима взеха участие в нея - освен Стекеленбург, сред титулярите бяха Фернандо Аморебиета и Дерек Боатенг.

След края на срещата Мартин Йол увери, че един от най-добрите футболисти на Куинс Парк Рейнджърс - Адел Таарабт - ще премине медицински прегледи на „Крейвън Котидж" и евентуално ще подпише с Фулъм.