Димитър Бербатов и Фулъм не успяха да надградят върху представянето си от миналия кръг срещу Нюкасъл (2:1) и тази вечер в лондонското дерби загубиха с 2:1 от К.П.Р на "Лофтус Роуд".

В изключително изнервен двубой Адел Таарабт (52, 68)беше героят на вечерта с два гола, единият от които след рикошет в крака на Хенгелнад. Почетното попадение за Фулъм бе дело на резервата Петрич.

Като цяло обаче домакините заслужаваха успеха, тъй като бяха много по-активни, докато Фулъм не отправи нито един удар в първия час на двубоя.

Димитър Бербатов игра 90 минути при загубата, но той не успя да помогне с нищо, за да предотврати 7-ата загуба на „котиджърс" за сезона. Тя ги прати на 13-о място с актив от 20 точки.

К.П.Р пък записа първа победа под ръководството на Хари Реднап, като тя беше и дебютна за сезона. Това отлепи лондончани от дъното, като те вече са на 19-о място с 10 точки, а Рединг е с точка по-малко.

Мартин Йол отново заложи на нападателно дуо между Бербатов и Родайега, но и двамата нямаха ден, а и халфовата линия на Фулъм се представи по ужасяващ начин в двубоя.

От самото начало "рейнджърс" започнаха по-целеустремено и натиснаха своя съперник, но гол така и не падаше най-вече заради невероятните изяви на Марк Шварцер. Най-деен в редиците на К.П.Р пък беше Адел Таарабт, който притесняваше защитата на Фулъм от всяка една позиция.

Най-сериозната ситуация през първото полувреме беше създадена от Рийзе, който подари топката на Макий, който от своя страна остана очи-в-очи с Шварцер, но стреля неточно в аут.

През вторите 45 минути обаче Бербатов и ко. не извадиха късмет и домакините стигнаха до успех. В 52-ата минута Адел Таарабт проби през центъра на терена и опита удар, който обаче рикошира в капитана Хенгеланд и влетя неспасяемо във вратата на Шварцер - 1:0 за домакините.

Малко след това неузнаваемият днес Беърд позволи на Сисе да пробие в наказателното поле, но ударът на нападателя мина на сантиметри от страничната греда. В 68-ата минута обаче всичко в срещата стана ясно, и то по уникален начин.

Таарабт овладя топката в половината на своя тим и започна невероятен пробив - той премина през Хенгеланд, последваха още няколко играчи на Фулъм а от 17 метра техничният футболист стреля с външен фалц, преодолявайки по феноменален начин Шварцер. Така резултатът бе удвоен, а Таарабт вкара един от най-красивите голове до този момент в Англия.

До края на срещата все пак имаше време за Фулъм да отбележи гол, като резервата Петрич вкара фантастичен гол в 88-ата минута, но той не беше достатъчен за точката в срещата - победа с 2:1 за К.П.Р.

QPR vs Fulham 2:1 GOALS HIGHLIGHTSby UCL2410