(ВИДЕО) ЦСКА с престижна победа в Австрия, пак наниза 3 гола

снимка: cska.bg

ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи Адмира Вакер и в реванша в Австрия с 3:1 и с общ резултат 6:1 отстрани съперника си. Следващото препятствие пред тима ще бъде датският Копенхаген. Първият мач ще се играе в София на 9 август, а в реванша ЦСКА ще бъде гост в Дания.

Двубоят на "Бундесщадион Зюдщат" беше проследен на живо от стотици червени привърженици, които подкрепяха бурно любимците си през целия мач.

Армейците откриха резултата в 14-та минута. Тогава Кирил Десподов направи хубав пробив отдясно и стреля, топката се удари в дясната греда, след което попадна в Мауридес и той се разписа след удар с гърди.

В  53-та минута Мауридес направи резултата 2:0, след като се възползва от грешка в противниковата отбрана. Две минути по-късно Адмира върна едно попадение - 1:2.

В 80-та минута Жоржиньо отбеляза третото попадение за ЦСКА в мача, а подаването към него направи Едвин Джеси.

На тима предстои двубой срещу Дунав (Русе). Срещата от третия кръг на Първа лига е в неделя (5 август) от 20:45 часа на стадион "Българска армия".

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 27. Борис Секулич (75' Александър Дюлгеров), 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто (к), 16. Жанио Бикел, 19. Кирил Десподов (46' Валентин Антов), 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 9. Мауридес (74' Едвин Джеси)

Резерви: 1. Данте Стипица (в), 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 8. Едвин Джеси, 21. Тонислав Йорданов