Швейцарският Базел взе скалпа на поредния гранд, след като тази вечер у дома победи с 2:0 Зенит (Санкт Петербург) в осминафинален сблъсък от Лига Европа и взе комфортен аванс преди реванша в Русия.

Успехът бе изкован в самия край на срещата, след като Марсело Диас (81) даде аванс на домакините, а от дузпа в добавеното време Фрай оформи крайното 2:0, което може и да се окаже достатъчно за Базел да премине в следващата фаза.

Почти всички звезди на руския тим бяха на линия, като единствено Кержеков беше оставен на скамейката от страна на Спалети. Щрелер и Фрай пък изненадващо седнаха на пейката на домакините, които излязоха само с един нападател.

Швейцарският тим започна силно срещата, като Малафеев имаше много работа в през първата част, а дори беше преодолян, но попадението беше отменено. В 17-та минута пък Салах направи самостоятелен рейд и единствено късметът му изневери, като ударът му мина встрани.

Зенит пък не приличаше на отбора, който отстрани Ливърпул, като Хълк успяваше да тормози защитата, но не получаваше достатъчно подкрепа от своите съотборници.

След размяна на няколко опасни положения двата тима свалиха темпото през втората част, но в последните минути влизането на Фрай се оказа решаващо за домакините. В 81-та минута Салах стреля мощно и Малафеев успя да избие топката, но в краката на Диас който беше безпощаден и даде аванс на своите.

Финалните минути пък бяха кошмарни за гостите, като Широков спаси вратата си от втори гол, но това не съумя да направи Нето. Той фаулира грубо Салах в наказателното поле, за което си изкара и червен картон. Фрай пък реализира отсъдения 11-метров наказателен удар и прати в екстаз домакинската публика - 2:0 за Базел.

szólj hozzá: Basel 2-0 Zenit MATCH HIGHLIGHTS