Томас Мюлер записа хеттрик за носителя на требъл Байерн (Мюнхен), който се наложи с 5:0 над четвъртодивизионния футболен клуб БШФ Реден в среща от първия кръг на турнира за купата на Германия.

Джердан Шакири откри за миналогодишните победители от надпреварата в 18-та минута, след като защитата на Реден не успя да изчисти топката и тя попадна в непокрития халф на баварците.

Мюлер също беше оставен сам при своя гол за 2:0 преди почивката, когато засече с глава центриране на Рафиня. Милош Мандич спаси удар на Марио Манджукич малко по-късно, но това не спря Байерн.

Мюлер беше точен от дузпа за нарушение срещу самия него след почти час игра, а удар с глава оформи хеттрика на нападателя в 64-та минута.

Любопитно беше това, че въпреки трите гола, Мюлер се ядоса видимо на себе си при пропуск малко по-късно, посочва БТА.

Все пак, неговата грешка беше поправена от Ариен Робен в заключителните минути за крайното 5:0.

Малко по-рано Клаас-Ян Хунтелаар вкара гол и подаде за втори при победата на Шалке с 2:0 над четвъртодивизионния ФК Ньотинген.

Sporta.bg вече ви информира за сензационното отпадане на Борусия (Мьонхенгладбах), Вердер и още няколко елитни клубове в първия кръг на турнира за Купата на Германия.

BSV Rehden 0-5 Bayern Munich Footyroom.comby Futbol2101