Баварският колос Байерн Мюнхен направи още една крачка към титлата в Първа Бундеслига, след като днес воденият от Юп Хайнкес състав спечели с 3:0 гостуването си на Майнц 05 в среща от 20-ия кръг на първенството.

Два гола за победителите реализира хърватският таран Марио Манджукич, докато веднъж се разписа и Томас Мюлер.

Така Байерн събра актив от 51 точки след 20 изиграни срещи, като за баварците това бе трети пореден успех в Бундеслигата. Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд разполагат със съответно по 37 и 36 точки, като утре двата тима излизат един срещу друг на "Бай Арена" в Леверкузен.

Юп Хайнкес остави Джером Боатенг, Ариен Робен и Марио Гомес на пейката, като в атака оперираше квартетът Кроос - Мюлер - Рибери - Манджукич. Бастиян Швайнщайгер и Хави Мартинес пък свършиха отлична работа с овладяването на центъра на терена.

Резултатът в Майнц бе открит четири минути преди почивката, когато Томас Мюлер разпечата вратата на домакините. Немският национал получи подаване от Тони Кроос, финтира вратаря Веткло и вкара за 0:1.

Между 50' и 57' дойдоха и минутите на Марио Манджукич, който затвърди впечатленията, че се намира в отлична форма от началото на година. Хърватинът вкара след асистенции на Давид Алаба и Филип Лам, с което и на практика реши всичко в двубоя.

До края на срещата Юп Хайнкес даде игрово време на Ариен Робен и Марио Гомес, а Байерн безпроблемно удържа аванса си, вече доигравайки двубоя.

szólj hozzá: Mainz vs Bayern 0:3 GOALS HIGHLIGHTS