Европейският шампион Байерн постигна четвърта поредна победа в летните контроли, след като днес воденият от Хосеп Гуардиола състав спечели с 3:0 срещу Бреша на лагера в Италия.

Любопитното бе, че Гуардиола се изправи срещу един от своите бивши клубове, но това не попречи на неговите футболисти да нанижат три безответни попадения във вратата на Бреша.

Томас Мюлер и Тони Кроос изведоха Байерн напред през първата част, а новото попълнение Ян Кирхноф оформи крайното 3:0 в последните минути на контролата.

Мануел Нойер застана на вратата на Байерн, а Филип Лам, Боатенг, Ван Буйтен и Давид Алаба заеха позиции в отбрана. Хойберг и Джердан Шакири оформиха двойка вътрешни халфове, а Томас Мюлер, Франк Рибери и Тони Кроос действаха в близост до централния нападател Марио Манджукич.

В игра за баварците се появиха още Рафиня, Шмиц, Кирхноф, Контенто, Кан, Грийн, Вайзер, Шюпф, Вайраух и Писаро.

За разлика от предишните контроли, този път Пеп Гуардиола заложи на далеч по-изпитан състав, като изключение правеше 17-годишният младок Пиер-Емил Хойберг. Ариен Робен пък не се появи в игра, като холандецът продължава да се готви индивидуално след лятната си ваканция.

Байерн започна ударно, а след само две минути Томас Мюлер бе близо до първи гол. Малко след това и Тони Кроос стреля, но неточно. В 23' все пак резултатът бе открит, а точен бе Мюлер. Марио Манджукич се възползва от грешка на вратаря и открадна една топка, преди да я предостави на Мюлер. Той от своя страна безпроблемно я насочи в мрежата за 1:0.

В 32' резултатът бе удвоен, а точен бе Тони Кроос. Халфът намери от движение една топка с десния крак и безпощадно я заби в мрежата на италианците.

На почивката Пеп Гуардиола извърши някои смени в стартовия си състав, а в игра се появиха Рафиня, Кан и Клаудио Писаро. Байерн пък продължи да доминира, а в самия край баварците стигнаха и до трети гол. Новото попълнение Ян Кирхноф отбеляза с глава след изпълнение на корнер и направи резултата класически.