Атлетико Мадрид съвсем понижи шансовете си за шампионска титла в Примера Дивисион, след като днес воденият от Диего Симеоне състав допусна разочароващо поражение с 0:1 при домакинството си на Реал Сосиедад.

Така само 11 кръга преди края на първенството, "дюшекчиите" отново изостават с 13 точки зад убедителния лидер Барселона. Атлетико е в реална опасност да загуби и второто място, имайки предвид, че шампионът и градски съперник Реал Мадрид е вече на само точка назад.

Реал Сосиедад от своя страна продължава да мечтае за участие в Шампионската лига на есен. Баските се изкачиха в Топ 4 на Примера, събирайки актив от 44 точки - колкото има и Малага. Бетис е с 43, а Валенсия с 42.

Радамел Фалкао и Диего Коща оглавиха атаката на Атлетико, но вечерта на "Висенте Калдерон" се оказа неуспешна за мадридчани.

Единственият гол в срещата падна осем минути след почивката, когато точен бе Шаби Прието. Халфът оползотвори асистенция на Антоан Гризман и матира Тибо Куртоа, носейки успеха на баските.

До края Атлетико опита да обърне резулата в своя полза, но дори включването на Адриан и Раул Гарсия не помогна на домакините.

szólj hozzá: Atletico Madrid vs Sociedad 0:1 HIGHLIGHTS