Барселона реши да спести разгрома на Валядолид и с пестелива игра стигна до лесно 2:1 на своя "Камп Ноу" в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион.

След много пропуски единствените попадения за домакините бяха дело на Педро в 21', както и автогол на Валиенте 3 минути преди края на полувремето. От дузпа в 89' Виктор Перес върна интригата за кратко, но така и не се стигна до сензация.

Каталунците си гарантираха титлата след равенството на Реал Мадрид преди седмица, но все пак се борят да стигнат 100 точки в класирането, изравнявайки рекорда на "кралския клуб" от миналия сезон. 2 кръга преди края Барса има 94. Валядолид е с 43 на 13-о място.

След срещата пък 22-кратните шампиони получиха златните си медали, както и титлата в Испания, която каталунците загубиха веднъж в последните години - през миналата кампания от Вечния враг.

Самият двубой се разви изцяло в полза на домакините, като от самото начало Давид Вия беше много активен, но така и не успя да се разпише, въпреки че имаше няколко удобни ситуации пред себе си.

Барса все пак стигна до попадение в 21' след груба грешка на Руеда. Той подари топката на Шави, който веднага намери Педро, а крилото безпроблемно намери пролука и стреля под вратаря - 1:0.

След още няколко отлични атаки на домакините се стигна и до втори гол, който обаче падна доста куриозно - Иниеста центрира от корнер, но топката срещна крака на Валиенте и влезе във вратата пред смаяните погледни на играчите на Валядолид - 2:0.

През втората част домакините натискаха, но не създаваха много чисвти положения, като се изключат няколко опита на Вия и Фабрегас. От своя страна, гостите успяха да организират няколко добри контраатаки, които обаче завършиха с неуспех благодарение на две спасявания на Виктор Валдес.

Така в края на мача Монтоя спъна Манучо в наказателното поле, а точно преди да бъде показано добавеното време Перес излъга Валдес и вкара почетното попадение за Валядолид- 2:1 и купонът на "Камп Ноу" започна.