Барселона очаквано спечели визитата си на „Естадио Балайдос" и съкруши домакина Селта с 3:0, за да дръпне поне временно с 4 точки на върха на Примера дивисион пред втория Атлетико (Мадрид).

Каталунците не допуснаха изненада срещу един от бившите отбори на Любослав Пенев, след като през миналия сезон изпуснаха успеха в последните минути при равенството 2:2. Във втория мач от междинния 11-ти кръг в Ла Лига обаче място за грешки нямаше.

Sporta.bg припомня, че програмата в Примера започна по-рано днес с нулевото реми между Еспаньол и Малага.

Алексис Санчес затвърди великолепната си форма, откривайки резултата на „Балайдос" още в 9-ата минута. Това е шести гол на чилийския национал в първенството на Испания в само 8 мача, както и 4-ти в последните му 4 появявания в игра.

В 48-ата минута устремът на домакините към изравняване бе сериозно притъпен с автогола на вратаря Йоел Родригес, а в 54-ата минута Франсеск Фабрегас напълно елиминира шансовете на Селта дори за равенство, правейки 3:0.

По-голямата новина от мача обаче бе фактът, че Лео Меси не успя да се разпише - за първи път от април/май 2011-та година аржентинският магьосник няма гол в 3 поредни мача от Примера дивисион.

4-кратният кавалер на Златната топка (който логично е сред номинираните за престижното отличие и тази година) остава с 8 попадения в първенството и продължава да дели второто място по този показател с Кристиано Роналдо, като лидер с 11 гола е Диего Коща от Атлетико (Мадрид).

Така Барселона вече има 31 точки в актива си, след като не победи само при визитата си на Осасуна в 9-ия кръг на Ла Лига. Именно този мач бе и единственият в последните 66 от Примера дивисион, в който каталунците не намериха път към мрежата на противника.

Вторият Атлетико (Мадрид) е с 27 точки, като на 31-ви октомври ще гостува на Гранада. Селта пък отново записа поражение в Ла Лига и засега продължава да няма успех на собствения си стадион - активът на тима е 9 пункта, като му отрежда 16-то място във временното класиране.

Селта имаше точно толкова основания за приповдигнато настроение, колкото и Барса - победител от „Ел Класико" през уикенда. Тимът от Виго срази с 5:0 четвъртфиналиста от Шампионската лига Малага, и то на неговия стадион „Росаледа".

Въпросният сблъсък прекрати негативната серия от 8 мача без победа на Селта, а феновете на отбора още помнеха миналия двубой срещу Барселона, когато в 88-ата минута капитанът Борха Обиня донесе равенството 2:2.

Последният успех на Селта над Барселона обаче си остава през май на вече далечната 2004-та година с 1:0 - тогава бразилецът с италиански паспорт Еду реализира и първият гол за тима срещу титулярния страж на каталунците Виктор Валдес на ниво Ла Лига.

Селта обаче днес не можа да разпечата вратата на Валдес, въпреки няколкото възможности през второто полувреме. Отборът от Виго не успя да се разпише като домакин само в 4 мача от миналия сезон в първенството, като бележеше поне веднъж в последните 4 мача срещу Барса, но тези статистики бяха с нищожна стойност в днешния сблъсък.

Двубоят на „Балайдос" беше любопитен и поради факта, че между двата отбора съществуваше любопитна връзка. Настоящият наставник на Селта е бившият нападател и треньор на втория отбор на Барселона Луис Енрике. Рафиня Алкантара играе във Виго като преотстъпени от тима на каталунците, а в състава на домакините личаха и имената на други бивши футболисти на „блаугранас" - Нолито и Андреу Фонтас. Датският национал Михаел Крон-Дели обаче бе извън строя за Селта.

Още в 9-ата минута Санчес се озова в прегръдките на съотборниците си, след като довкара частично избитата топка при удар на Фабрегас - 0:1. Испанецът бе с основна заслуга и за втория гол, защото именно негов изстрел от 20-ина метра се отби от горната греда и рикошира в гърба на безпомощния вратар Родригес, за да мине голлинията - 0:2.

Крайното 0:3 вече официално бе фиксирано от Фабрегас, който с много сила засече добро подаване на Меси. В оставащите минути Бълхата на няколко пъти не можа да се разпише, а домакините също изпуснаха изгодни положения поне за почетно попадение.