Суперзвездата на италианския футбол Марио Балотели на практика остави България в четворката в крайното класиране на Група В от световните квалификации.

Нападателят на Милан реализира изравнителния гол за 2:2 в последното домакинство на Италия от пресявките за Мондиала - срещу Армения на стадион „Сан Паоло" в Неапол. Ако арменците бяха изтръгнали успеха, щяха да изместят „лъвовете" на Любослав Пенев дори от 4-ата позиция в класирането.

В крайна сметка Италия стигна поне до равенството и финишира с 22 точки на първо място, класирайки се за 14-ти път на Световно първенство.

Втори в групата завършва Дания с 16 пункта, но „червеният динамит" е най-слабият втори отбор и ще трябва да изгледа финалите на Мондиала от телевизора. Трети остават чехите, които огорчиха Националния стадион „Васил Левски" с победата 1:0 над България във вторник вечерта.

„Лъвовете" завършиха иначе доста успешните световни квалификации с две поредни загуби и активът им остава 13 пункта, като само по-добрата голова разлика от тази на Армения ни задържат пред този отбор. Последен е Малта с 3 точки.

Добре познатият на българските футболни фенове Юра Мовсисян смълча хилядите италиански привърженици на стадиона в 6-ата минута с гол за 0:1 в полза на гостите от Армения.

Все пак, в 24-ата минута суперталантът на Рома Алесандро Флоренци успя да възстанови равенството, но голямата звезда на арменския национален отбор Хенрих Мъхитарян отново даде аванс на гостите в 70-ата.

За щастие на България обаче, 6 минути по-късно Марио Балотели се възползва от отличен пас на Андреа Пирло и с елегантен прехвърлящ удар оформи крайния резултат 2:2.

Супер Марио вече има 12 гола с националната фланелка на „Скуадра адзура" и е топ реализатор под ръководството на Чезаре Прандели. За Флоренци пък попадението бе 5-то в 8-ия му мач през сезона в Серия А и световните квалификации.

Благодарение на късния изравнителен гол на Балотели Италия остана непобедена във вече 40 мача от световни и европейски квалификации, но прекъсна серията си от 11 поредни домакински победи.