Манчестър Юнайтед постигна очаквана и ценна победа с 1:0 в гостуването си на Съндърланд, като свърши отлично работата си в Премиършип преди важния сблъсък с Челси в турнира за ФА къп.

„Червените дяволи" стигнаха до успеха благодарение на автогола на Тайтъс Брамбъл в 27-ата минута, който беше провокиран от силно прострелно центриране на Робин ван Перси.

Заради това попадение Съндърланд постави едно атрактивно постижение - за шести път отборът си отбелязва автогол срещу Юнайтед, като никой друг отбор не е реализирал повече попадения в собствената си врата срещу даден опонент.

Манчестър се превърна в първия отбор в историята на Премиършип, който печели 25 от първите си 30 мача в шампионата.

Лидерът в Премиършип спази традицията да печели мачовете, в които първи повежда в резултата - единствено срещу Тотнъм (1:1) „дяволите" не успяха да постигнат подобно нещо.

Така Манчестър Юнайтед вече има 77 точки и поне временно увеличава преднината си на върха с 18 пред основния преследвач - шампиона Манчестър Сити. „Гражданите" приемат от 17:00 часа в събота Нюкасъл. Съндърланд пък остава с 31 точки на 16-та позиция.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън очакваше завръщането на трима важни свои футболисти - Нани, Фил Джоунс и Пол Скоулс - като единствено португалското крило попадна в групата за гостуването на Съндърланд.

Александър Бютнер започна на левия бек на защитата за сметка на Патрис Евра, а Крис Смолинг и Неманя Видич заформиха тандем в центъра на ариегарда. Рафаел да Силва оперираше вдясно, както обикновено, но получи неприятна контузия в 33-ата минута и беше заменен от Джонатан Еванс.

През първата част „червените дяволи" (играещи със син екип) имаха пълно превъзходство на терена, като създадоха повече голови положения, макар и само едно от тях да беше 100-процентово голово.

Още в 13-ата минута Бютнер направи мощен пробив по левия фланг, нахлу в наказателното поле и след карамбол на топката в крака на бранител, холандският ляв бек на Юнайтед се озова на стрелкова позиция.

Вместо да стреля от 7-8 метра обаче, Бютнер направи още няколко крачки към вратаря на Съндърланд, който успя да блокира удара му почти от упор - това беше най-чистото положение в актива на Юнайтед до почивката.

Като цяло лявата зона на атаката на „дяволите" бе много по-активна и не бе чудно, че голът бе отбелязан след нов рейд в тази част на терена. Този път Робин ван Перси успя да задържи топката в наказателното поле и да пробва прострелно центриране, а Тайтъс Брамбъл неволно отклони с коляно кълбото в мрежата - 0:1.

Юнайтед не спряха да атакуват и да създават напрежение в противниковото наказателно поле. Вратарят на домакините Симон Миньоле трябваше да се намесва решително при два опасни изстрела от преки свободни удари - единият на Ашли Йънг, а другият на Робин ван Перси.

Хубава атака, завършила с извеждащ пас на Шинджи Кагава към Андерсон изведе бразилеца на стрелкова позиция, но той си поведе много дълго топката и скъси ъгъла си, след което Миньоле предотврати опасността.

Почивката завърши при резултат 0:1, а през второто полувреме домакините опитаха да бъдат малко по-агресивни в атака и на няколко пъти застрашиха с центрирания Давид Де Хеа.

Ван Перси пък си изкара жълт картон за високо вдигнат крак в 57-ата минута - първо официално предупреждение за „червен дявол" от 5 мача насам в Премиършип.

„Черните котки" опитваха да върнат попадението, което ги разделяше от равенството, но разчитаха единствено на центрирания от двата фланга. Де Хеа очевидно не се чувстваше комфортно при изсипаните топки, но се намесваше решително и не позволяваше да се стигне до удар.

Юнайтед направи няколко контраатаки, отново главно по левия фланг, но не стигна до опасно положение пред Миньоле, който имаше значително по-малко работа след почивката.

Въпреки това „дяволите" без особени трудности задържаха предимството си и си тръгнаха с 3 точки.

szólj hozzá: Sunderland vs Manchester United 0:1 Bramble o