снимка: liverpoolfc.com

Отборът на Астън Вила се поздрави с победа с 3:1 при гостуването си на Ливърпул в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Белгийският национал Кристиан Бентеке отбеляза два гола за успеха (29', 51'), а между тях едно попадение добави Андреас Вейман (40'). Голът на честта за Ливърпул пък бе дело на капитана Стивън Джерард три минути преди края на редовното време (87').

След това поражение Ливърпул заема незавидното за името на клуба 11-о място във временното класиране на Премиършип с актив от 22 точки, а Астън Вила е на 14-а позиция с 18 пункта.

Срещата започна с домакински натиск на Ливърпул, но възпитаниците на Брендън Роджърс така и не успяваха да създадат чисто голово положение.

Така се стигна до 29-ата минута, когато гостите от Бирмингам откриха резултата чрез Кристиан Бентеке, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Ливърпул отговори с опасен изстрел на Луис Суарес, а в последвалата атака, Астън Вила бе много близо до втори гол, но ударът на Андреас Вейман мина на сантиметри над вратата.

Вейман обаче не сгреши в 40-ата минута. Тогава той направи чудесно двойно подаване с Бентеке и с изстрел под плонжа на Пепе Рейна, смълча "Анфийлд" за втори път.

След почивката мърсисайдци се хвърлиха да заличават негативния за тях резултат, но вместо да отбележат, допуснаха нов гол във вратата си, който реши всичко в мача.

В 51-ата минута Кристиан Бентеке бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Ливърпул и отблизо направи резултата класически, вкарвайки второто си попадение в срещата.

До края на мача домакините се опитаха да отбележат поне почетно попадение, но повечето им опити се разбиваха в добре организираната защита на Астън Вила. Все пак мърсисайдци успяха да намерят пътя към вратата на Брад Гузан, а точен бе капитанът Стивън Джерард в 87-ата минута, когато отклони удар на Глен Джонсън в мрежата на Вила, оформяйки крайното 1:3.

szólj hozzá: Liverpool vs Aston Villa 1:3 GOALS HIGHLIGHT