Отборите на Еквадор и Аржентина завършиха 1:1 в най-интересния двубой от световните квалификации тази нощ в зона Южна Америка.

Това е второ поредно равенство за отбора на Аржентина след нулевото равенство с Колумбия. Въпреки това обаче „гаучосите" продължават да водят в класирането с 26 точки, докато Еквадор е трети с 21 точки.

Срещата започна много добре за гостите, които поведоха още в 4-та минута след като Агуеро се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на домакините срещу Родриго Паласио.

Домакините се активизираха след попадението и в 17-та минута Сегундо Кастийо изравни с глава след като засече центриране на Джеферсън Монтеро. След този гол еквадорците продължиха с добрата си игра и можеше да стигнат до победата.

Антонио Валенсия пропусна от много добра позиция да изведе своите. Звездата на Барселона Лионел Меси се появи в игра чак в 60-та минута, но и той не успя да събуди аржентинците.

В последната минута от мача пък Хавиер Масчерано бе изгонен заради ужасно глупава постъпка. Защитникът на Барселона бе изнасян с количка-носилка, но изрита едно от лицата движещи количката.

В друга среща от зона Южна Америка отборът на Уругвай победи с минималното 1:0 като гост Венецуела. Единственият гол отбеляза Единсон Кавани в 28-та минута. Това беше много важна победа за „урусите", които изпитват сериозни проблеми в квалификациите.

Отборът на Колумбия воден от Фалкао постигна важна победа след като се наложи с 2:0 над Перу и продължава да диша във врата на лидера Аржентина. Фалкао откри резултата с гол от дузпа в 13-та минута, а Тео Гутиерес оформи крайното 2:0 в 45-та минута.

Отборът на Чили също се поздрави с победа след като надигра Боливия с 3:1. Варгас (16) и Санчес (18) вкараха два бързи гола за домакините преди Мартинс (32) да върне един. Артуро Видал оформи крайното 3:1 в 90-та минута.