Арсенал изигра един от най-тежките си двубои до момента във Висшата лига, но стигна до успех с 2:0 срещу слабака Кристъл Палас като гост в ранен мач от 9-ия кръг на първенството.

Героят за лидера се казва Войчек Счесни, който спаси няколко невероятни удара и през първото, и през второто полувреме, като запази вратата си суха, с което опази и трите точки за своите.

Иначе Артета даде аванс на своите от дузпа в 47', но след това получи незаслужен червен картон в 65'. Въпреки това при контраатака в края Жиру с глава успя да се разпише и да стигне до ценния успех преди тежката поредица от мачове до края на ноември.

Благодарение на победата Арсенал ще остане на върха и след този кръг, като вече има 22 точки в своя актив - 5 пред преследвачите Челси и Ливърпул. Палас остава предполседен с едва 3 точки.

Началните минути определено бяха в полза на Арсенал, който можеше да открие още в 5', но ударът на Жиру профуча над вратата. Последваха и още атаки, а в 13' съдията си затвори очите за игра с ръка на Дилейни в наказателното на Палас.

След първоначалния натиск домакините бяха по-добрият отбор до края на полувремето, като създадоха и повече положения от лидера в първенстото.

В 14' Банан се размина на сантиметри от гола след отлично центриране отдясно, а между 27' и 32' Кристъл Палас се отчете с още два фрапантни пропуска, единият от които беше на бившия "артилерист" Шамак.

В 34' пък Арсенал отговори с много бърза атака, като Касорла беше изведен в наказателното поле. Испанецът финтира защитник и успя да стреля, но топката мина на сантиметри от страничната греда. До края на полувремето двата отбора си размениха по няколко опасни удари, но Сперони спаси страхотен удар на Рамзи, а Шамак отново изпусна с глава.

Втората част почна ударно за лидера в първенството, след като в 46' беше отсъдена дузпа за ужасяващо нарушение срещу Гнабри. Артета застана зад топката и с хладнокръвен удар откри резултата.

Това позволи на Арсенал да установи натиск, но се стигна до 65', в която съдията отново поряза жестоко гостите. Артета извърши нарушение срещу Шамак, който се откъсваше от защитата на тима и реферът му показа директен червен картон. Повторенията обаче показаха, че нарушението е на нападателя.

В първите минути след изгонването Палас установи натиск и дори можеше да отбележи, като Уорд уцели гредата, а след това в 74' Счеси направи фантастично спасяване срещу удар на Поул. След влизаното на Уилшър обаче пространствата бяха затворени и дори Арсенал осъществи няколко опасни атаки.

Монреал и Йозил изпуснаха страхотни положения, но в 87' бърза контраатака и центриране на испанеца завърши с удар с глава на Жиру, който преодоля вратаря и донесе ценната победа над Палас - 2:0.