Виаш-Боаш: Пропуските ни лишиха от победата

снимка: Guliver/Getty Images

Мениджърът на Челси Андре Виаш-Боащ сподели след равенството с Генк, че неговия тим е пропуснал много шансове за гол и затова двубоя завърши без победител. Рамиреш даде преднна на „сините" от Лондон, но Давид Луиш пропусна дузпа и след това Фосен изравни през второто полувреме с първия гол за белгийците в турнира.

„Първото полувреме играхме много добре и стигнахме до гола, който искахме," заяви Виаш-Боаш.

„След гола на Генк също имахме прекрасни възможности да отбележим и да стигнем до 2:1, но това просто не се случи.

„Анелка и Луиш бяха избрани да бият дузпите в този мач. Ако бяхме повели с два гола преди почивката нещата можеше да се развият и по друг начин."

Ако Челси победи в следващия си двубой от групата тима на Байер, тогава ще се класира за следващата фаза на турнира.