Везенков с основен принос за бой на Барса над Лаборал Куча Витория

снимка: FCBbasket

Баскетболният тим на Барселона, с Александър Везенков в състава си, постигна втора победа над Лаборал Куча в двубой от полуфиналната серия на испанската Лига АСБ. Каталунците спечелиха със 73:68 (25:17, 15:18, 12:21, 21:12) и се нуждаят от само още един успех, за да си осигурят място в битката за титлата.

Българският баскетболист записа малко повече от 19 минути в срещата, като се отчете с 9 точки, овладя 3 борби и отне 1 топка.

Барселона се откъсна напред в резултата още през първата част, в която водеше с 25:17. Кааталунците запазиха комфортната си преднина до края на полувремето (40:35). След почивката гостите вдигнаха оборотите и след 30 минути игра водеха с 52:56. В заключителната част Везенков и компания демонстрираха по-добра игра и в крайна сметка спечелиха двубоя със 73:68.

Най-резултатен за победителите беше Стратос Перпероглу с 11 точки. Джъстин Долман добави 10. За Лаборал Майк Джеймс беше над всички с 15 точки.

Следващата среща между двата тима е на 8 юни във Витория.