Везенков приземи Локо (Кубан) и мечтае за Файнъл фор, Реал М е аут от Евролигата след турски шамар

Испанският вицешампион Барселона победи гостуващия Локомотив Кубан (Русия) с 82:70 (19:23, 23:13, 19:14, 21:20) и поведе с 2:1 успеха в серията от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Играе се до три победи от пет мача. Четвъртият двубой е на 21-и април в Барселона.

Домакините губеха с 19:23 след първата част, но Алекс Абринес реализира 13 точки през вторите 10 минути и каталунците стигнаха до обрат 42:36 на почивката.

След подновяването на играта испанците увеличаваха преднината си постепенно и три минути преди края тя достигна 21 точки при 80:59.

Българинът Александър Везенков влезе в игра за Барселона в последната част. Той не успя да се разпише за 3:24 минути и пропусна веднъж от тройката.

Алекс Абринес се отличи с 25 точки, от които шест тройки за каталунците. Томаш Саторански добави 13 точки, а Джъстин Долмън - 12 точки.

За гостите Антъни Рандолф завърши с 16 точки, а Малкълм Дилейни реализира 15 точки.

Отборите на Фенербахче (Турция) и Лаборал Куча (Испания) се класираха за финалната четворка на турнира, а Евролигата ще има нов шампион след отпадането на Реал (Мадрид).

В испанската столица Реал загуби от Фенербаче с 63:75 (13:18, 14:12, 13:24, 23:21) точки. Турският тим спечели серията с 3:0 победи и продължава напред за втора поредна година.

Реал няма да участва във файнъл фор за първи път от четири години насам.

Гостите, чийто треньор е Желко Обрадович, изцяло контролираха мача, а в последната част преднината им достигна 17 точки.

Богдан Богданович вкара 17 точки за победителите. Екпе Юдо направи "дабъл-дабъл" - 15 и 12 борби, Боби Диксън записа 14 точки, Луиджи Датоме завърши с 13 точки и 6 борби.

Серхио Родригес беше най-резултатен за Реал Мадрид с 15 точки. Густаво Айон се отличи с 14 точки и 14 борби.

Лаборал Куча (Испания) постигна трети пореден успех в серията срещу Панатинайкос (Гърция) в четвъртфиналните плейофи. Испанците спечелиха като гост с 84:75 (20:17, 22:20, 14:18, 28:20) точки и се класират за финалната четворка за пръв път от 2008 година насам.

Гостите реализираха 7 тройки в последните 8 минути на мача, за да стигнат до успеха.

За Лаборал Куча Дариус Адамс вкара 24 точки. Майк Джеймс добави 20 точки и 6 борби, а Дейвис Бертас - 13 точки и 4 борби.

Мирослав Радулица беше най-полезен за Панатинайкос с 13 точки и 8 борби.

Така три от четирите полуфиналисти в Евролигата вече са ясни. Това са ЦСКА Москва, Фенербахче и Лаборал Куча. Последният отбор ще бъде излъчен от двойката Барселона - Локомотив Кубан.