Везенков помогна на Барса за трети пореден успех

снимка: twitter.com

Барселона на Александър Везенков се разправи с новака в испанското баскетболно първенство Бургос, като се наложи със 111:81 в мач от трети кръг на Лига АСВ.

Българското тежко крило игра 18 минути за каталунския тим, като се отчете със 7 точки и 5 борби. Везенков се отърси от слабия предишен двубой, в който не успя да реализира кош. Стрелбата от тройката днес не му вървеше, но той успя да се концентрира в стрелбите от средна и близка дистанция и се справи на ниво.

Гостите от Бургос също отбелязаха доста, особено в третата част, но не успяха да спрат нападателната мощ на Барса. Пау Рибас завърши с 21 точки за победителите, а 17 добави Адриен Моерман. Пиер Ориола се отчете с 15 точки. За Бургос по 13 отбелязаха Кори Фишър и Горан Хускич.

Така Барселона записа трета поредна победа от началото на кампанията и продължава без загуба. Това важи и за Реал (Мадрид), който се наложи с 93:65 над Сарагоса.