Везенков и Барса се измъчиха за първи успех в Евролигата

Испанският вицешампион Барселона постигна първа победа в Евролигата по баскетбол за мъже, след като в среща от втория кръг в група "С" се наложи над гостуващия Зельона гора (Полша) със 78:72 (19:20, 24:17, 21:20, 14:15) точки. Испанците изиграха силна втора четвърт и на почивката водеха с 43:37.

Българинът Александър Везенков игра близо 13 минути за домакините и се отличи с една тройка и една асистенция. Самардо Самюелс беше най-резултатен за Барселона с 23 точки, а Хуан Карлос Наваро и Томас Саторански добавиха по 10 точки. За полския тим се отличиха Деян Боровняк и Матеуш Понитка с по 15 точки.

В другата среща от групата Жалгирис (Литва) загуби от Кубан (Русия) със 74:76 точки. Руският тим оглави класирането след втората си поредна победа. ЦСКА Москва записа втори пореден успех в група "Д", след като победи като гост Динамо Сасари (Италия) със 107:78 точки. Нандо Де Коло се отчете с 18 точки и 6 асистенции за ЦСКА Москва. Кайл Хайнс добави 15 точки и 5 борби, а Арън Джексън завърши с 12 точки. Дейвид Логън бе най-резултатен за домакините с 20 точки.

Германският шампион Бамберг пък се наложи над Дарюшафака (Турция) с 86:76 точки. В група "А" Страсбург (Франция) спечели срещу гостуващия Фенербахче (Турция) с 91:70 точки и записа първи успех в турнира.

Испанският Витория (Испания) наделя над Олимпиакос (Гърция) с 96:89 точки след продължение в група "Б". Редовното време завърши 80:80, но в добавените пет минути домакините спечелиха с 16:9 точки. Бившият център на гръцкия тим Янис Борусис направи "дабъл-дабъл" - 28 точки и 12 борби за победителите. Мат Лойески вкара 28 точки за Олимпиакос.