Ветово дебютира като домакин в националния шампионат по мотокрос

снимка: mrx.no

Третият кръг от националния шампионат по мотокрос се проведе на новопостроения мотополигон „Писанец" в община Ветово, съобщиха от родната федерация по мотоциклетизъм. За пръв път след близо две десетилетия в русенския регион се провеждат състезания от най-популярната мотоциклетна офроуд дисциплина.

Основният фаворит за европейската титла в клас 65 куб. см. Иван Петров (КТМ) без проблем спечели убедителния победа в своята категория, само седмица преди най-важния си старт за тази година. Следващата седмица на пистата „Горна Росица" (Севлиево), пилотът от Монтана ще излезе в решителната битка за златния медал с още близо 50 състезатели от цяла Европа. В кръга от републиканския шампионат Петров видя пръв карирания флаг и в двете пробягвания и събра максимален актив от точки, следван от Валентин Роглев (КТМ) и Станимир Илиев (КТМ).

Майкъл Иванов (КТМ) също извоюва убедителен успех при 85-кубиковите, а Димитър Вергов (Кавазаки) взе златните отличия в клас МХ2 и при мъжете, и при младежите.

В клас МХ1 първото място е за състезателят от „Литекс Моторспорт" Бончо Аврамов (КТМ), Антон Найденов (Кавазаки) спечели надпреварата в клас МХ3, а в клас ATV победител е Николен Кушев (Ямаха).

Следващият кръг от републиканския шампионат е на 27 септемри в Луковит.