Ветераните на Италия биха Германия с 5:4 в благотворителен мач

Италия победи Германия с 5:4 след изпълнение на дузпи в благотворителен мач между сборни отбори от бивши футболни национали на двете страни.

Редовното време пред около 30 хиляди зрители на "Комерцбанк Арена" във Франкфурт на Майн завърши 1:1, информира БТА. Кристиан Виери изведе "Адзурите" напред в средата на първото полувреме, а Роберто Муси си вкара автогол в 77-ата минута, за да изравни резултата.

При дузпите единствен пропусна спортният директор на Щутгарт Фреди Бобич. Бундестимът беше воден от старши треньора Руди Фьолер, а капитан беше бившият селекционер на България Лотар Матеус.

В състава се включиха още наскоро прекратилият състезателната си кариера Михаел Балак, както и Оливер Кан, Йенс Леман, Андреас Бреме, Пиер Литбарски, Олаф Тон, Томас Хеслер, Гуидо Бухвалд, Карл-Хайнц Ридле, Улф Кирстен, Марио Баслер и други.

За Италия със селекционер Невио Скала играха Франческо Толдо, Джанлука Палиука, Андлежо Перуци, Бруно Конти, Лука Тони, Анджело ди Ливио, Мауро Тасоти, Марко Матераци, Даниеле Марасо, Салваторе Скилачи, Чиро Ферара, Филипо Индзаги, Джузепе Джанини, Джанфранко Дзола, Паоло Роси и други.