Верея шокира Морето на "Тича"

Черно море отстъпи на Верея с 1:2 в мач от 15-ия кръг на Първа лига, който бе директна битка за място в топ 6. Попадението за “моряците” реализира Георги Илиев в 21-вата минута, а Венцислав Бенгюзов в 71-вата и Домовсчийски направиха пълния обрат в 75-ата минута.

Черно море наложи домакински начин и още в седмата минута можеше да открие резултата. Сукуна финтира противников играч в наказателното поле и стреля по диагонала, но стражът на гостите Георги Аргилашки спаси.

В 21-вата минута капитанът на Черно море Георги Илиев се възползва от добро подаване, направи залъгващо движение, и от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Само 6 минути по-късно “моряците” бяха на крачка от втори гол, но Илия Миланов пропусна да покачи резултата отблизо.

Втори пропуск направиха “моряците” в 34-ата минута. Сукуна изведе Мариян Огнянов очи в очи с Аргилашки, но вместо да потърси завършващ удар, халфът се опита да намери Георги Илиев, но неуспeшно.

В 56-ата минута Георги Илиев и Атанас Зехиров направиха добра комбинация отдясно. Зехиров центрира в наказателното поле и сложи топката на главата на Мариян Огнянов, но халфът стреля слабо право в ръцете на вратаря. Сукуна се озова на стрелкова позиция в 60-ата минута и отправи бомбен шут, но Аргилашки отново показа рефлекс и спаси. В 71-вата минута противно на логиката Верея изравни. Венцислав Бенгюзов реализира за 1:1. В 75-ата минута Домовчийски засече с глава центриране от корнер и вкара за 1:2.

Наставникът на Верея Илиан Илиев остана доволен от обрата на неговия тим при визитата на Черно море от Първа лига. Специалистът смята, че на почивката тимът е успял да върне настроението в играта и това е бил ключът към успеха с 2:1. Илиев похвали 40-годишният ляв бек от Саудитска Арабия Хюсеин Сюлеймани, който е трябвало да играе в дясната зона заради кадрови проблеми.

“На полувремето трябваше да вкараме повече настроение. Успяхме и закономерно дойде обратът. В последните мачове не заслужавахме да загубим, но може би пък в други не заслужавахме толкова да спечелим. Хубаво е, че успяхме да променим нещата на почивката. Имаме кадрови проблеми. След наказанието на Здравко Илиев нямаме резервен десен бек. Трябваше Хюсеин да го използваме на десния бек, въпреки че е с ляв крак. Той е много опитен човек, играл е на три световни първенства и се справи отлично”, каза Илиев.