Вера Звонарьова си насрочи мач със Серина в Ийстбърн

галерия:

Скоро, след като елиминира българката Цветана Пиронкова в първия кръг на турнира в Ийстбърн, завърналата се на корта след 11-месечно отсъствие Серина Уилямс научи съперничката си за следващата фаза на надпреварата.

 

Това е рускинята и световна номер 3 Вера Звонарьова, която постигна категоричен успех в три сета над представителката на домакините Хедър Уотсън - 6-3 6-3.

 

Любопитното е, че предстоящият двубой между Уилямс и Звонарьова ще бъде повторение на последния финал на "Уимбълдън", в който американката не остави шансове на своята съперничка. Тогава рускинята достигна до този етап на турнира, отстранявайки Цвети Пиронкова на 1/2-финалите.

 

До този момент Серина Уилямс и Вера Звонарьова са излизали общо седем пъти една срещу друга, а балансът е категоричен в полза на американката - 6 срещу 1 победи. Единственият си успех над Серина рускинята постигна в Синсинати през 2006, надделявайки с 6-2 6-3 на хард настилка.