Венгер впечатлен от своите: Бяхме невероятни

галерия:

снимка: ройтерс

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер остана впечатлен от начина, по който неговите футболисти спечелиха с човек по-малко домакинството си на Уест Хям (2:0) и запазиха шансове за златните медали в Премиършип през този сезон.

 

"Топчиите" трябваше да доиграят срещата с 10 души, след като при резултат 1:0 през първата част белгиецът Томас Вермален видя червения цвят, а реферът отсъди дузпа в полза на "чуковете". Мануел Алмуния обаче направи изключително важно спасяване, което остави Арсенал в благосклонна позиция до края на двубоя.

 

"Вярвам, че изиграхме един наистина невероятен мач", въкликна Професора. "Играхме с класа и дух, като запазихме нервите си в момент, когато ситуацията бе трудна за нас."

 

"Показахме добра настройка и зрялост, като в най-важните моменти от срещата действахме решително. Всички футболисти се адаптираха добре към развилата се ситуация, като технически също бяхме страхотни", добави Мосю Венгер.

 

С постигнатите три точки, Арсенал отново е временен лидер във Висшата лига, преди Челси и Манчестър Юнайтед също да изиграят своите мачове по-късно днес.