Венгер удари лошо Моу и Юнайтед със своя Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал победи с 2:0 Манчестър Юнайтед на своя стадион "Емират" в северен Лондон. Головете в голямото дерби забиха разочаровалият след трансфера си Гранит Джака и друга резерва - Дани Уелбек. Попаденията паднаха в началото на втората част.

Гостите не успяха да се отърсят от шока след бързите голове и в крайна сметка инкасираха болезнена загуба. Тя е особено неприятна за мениджъра на Юнайтед - Жозе Моуриньо. Португалецът бе свиканл да бие колегата си Арсен Венгер с Челси, където го свари. Сега обаче французинът успя да си отмъсти.

Швейцарецът Джака отбеляза красив, но и млако късметлийски гол. Той стреля от над 30 метра, топката се отби в гърба на противник и после описа невъзможна за отразяване парабола за вратаря на Юнайтед. малко след това Дани Уелбек от упор с глава опъна мрежата за втори път. Така той наказа жестоко бившия си клуб.

Поражението минимизира шансовете на Манчестър Юнайтед да се класира в Шампионската лига през Висшата лига, защото тимът остава на пето място с актив от 65 точки. Третият Ливърпул е със 70, а четвъртия Ман Сити - със 69 пункта. Арсенал е шести с 63 точки, но и мач по-малко от "червените дяволи", които ще измести при успех в отложения си двубой.

Юнайтед обаче все още има супер опция да играе от есента в най-комерсиалния турнир. За целта клубът трябва да спечели Купата в Лига Европа. Нещо, което изглежда доста вероятно. Подопечните на Моу са на близо до финала, след като в първи полуфинал биха като гост Селта с 1:0 и чакат реванша на "Олд Трафорд" спокойни.

Арсенал пък определено живна в последно време. В първенството лондончани стабилизираха представянето си, а освен това чакат с нетърпение финала за ФА Къп, където ще се изправят срещу Челси на 27 май (събота).