Венгер: Ще вземем титлата още тази година

снимка: БГНЕС

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер изрази разочарованието си от това, че младият му отбор не получава подкрепата, която заслужава от собствените си фенове и от медиите. Привържениците на „артилеристите" чакат първа титла от 2005 г. Насам. Венгер имаше среща със собствениците на акции на клуба и заяви пред тях, че твърдо вярва в решението си да купува млади и талантливи играчи, вместо вече изградени звезди.

 

„Ние ползваме само парите, които сами сме изкарали и нямаме външни източници, което смятам за много важно за бъдещето на клуба. Мисля също, че тази година можем да вземем титлата. Сега сме млад отбор и повече от всичко имаме нужда от вяра в играчите. Имаме нужда от подкрепата на всички, за да спечелим титлата още тази година, а не догодина." заяви французинът.

 

В неделя Арсенал се изправя срещу Уест Хям и в състава се завръщат капитанът Уилям Галас и Коло Туре.