Венгер: Отпадаме, защото не можахме да вкараме положенията си

Мениджърът на Арсена Арсен Венгер защити футболистите си след шокиращото отпадане на артилеристите" от Братфорд Сити в турнира за Купата на Лигата на Англия. Френският специалист обаче призна, че отпадането се дължи и на неспособността на играчите му да реализират положенията си.

"Топчиите" загубиха след изпълнение на дузпи битката на "Корал Уиндоус". Редовното време завърши при резултат 1:1, като "топчиите" възстановиха равенството едва две минути преди края на срещата. Тогава капитанът Томас Вермален отбеляза и изпрати мача в продължения.

По ирония на съдбата обаче, именно белгиецът пропусна решаваща дузпа в последствие, което и спря пътя на Арсенал в надпреварата.

"Трябва да поздравя Братфорд. Те започнаха срещата добре и се защитаваха чудесно", бяха първите думи на Венгер след мача. Няма как да върнем това, което се случи при дузпите. По време на мача имахме много шансове , вратарят на Братфорд направи много силен мач, а ние не успяхме да реализираме положенията си.

"Тук въпросът не опира до липса на качество", продължи Венгер, визирайки експерименталния състав, на който бе заложил, давайки шанс за изява на някои от по-младите си футболисти."Загубихме, защото не успяхме да материализираме възможностите, които създадохме. Получи се един типично турнирен мач.

Наставникът на Арсенал не пропусна да похвали и домакините от Братфорд, които играха много сърцато, за да хвърлят бомбата в турнира, отстранявайки лондонския гранд.

"Загубихме с дузпи от отбор, който се отбраняваше изключително добре. Не мога да кажа, че ние не положихме усилия. Момчетата дадоха всичко от себе си, но не се получи и това е част от играта. Няма как да сме доволни, защото за Арсенал никога не е добре, когато отпада", завърши Арсен Венгер.