
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер сподели, че днешният двубой на неговия тим срещу отбора на Уулвърхямптън е единственото, което интересува всички в лондонския клуб на този етап. Французинът подчерта, че сблъсъка срещу Барселона в Шампионската лига все още е много далеч и е много по-важно „артилеристите" да се съсредоточат в пресладването но Манчестър Юнайтед във Висшата лига, където така или иначе лондончани имат много по-големи шансове за краен триумф.
„Двубоят с Барса ще бъде нещо голямо, но най-добрият начин да влезем добре в него е да победим Уулвс днес. Този мач е много важен за нас, ако не и по-важен от този с Барселона. Това определено е най-важният ни мач от доста време насам", подчерта Арсен Венгер.
„След мача с „вълците" ще мислим за Барселона, играем в събота по обяд, така че ще имаме четири дни за възстановяване и подготовка, няма да пестим никакви сили и ще излезем с най-доброто", обясни наставникът.
„Още от август работим работим изключително здраво, за да бъдем в позиция да атакуваме титлата. В момента се намираме именно там и идва моментът на истината, предстои ни решаващата фаза от сезона. Би било изключителна грешка да не хвърлим всичко във Висшата лига", коментира французинът.
„Разбира се, ние се борим на още три фронта и искаме да постигнем успех във всички от тях. Именно за това е толкова трудно. Необходимо е да подхождаш максимално добре както физически, така и психически. Точно поради тази причина в момента най-важното нещо за нас е да се настроим за тежък двубой от Премиршип срещу Уулвърхямптън", допълни той.
„Надявам се мачът с Нюкасъл да ни е дал добър урок и да го използваме. Дистанцията между нас и лидера Манчестър Юнайтед не е голяма, така че сега е перфектният миг да се възползваме от възможността да я съкратим още повече, с оглед тежкия двубой на „червените дяволи" срещу Манчестър Сити", завърши Венгер.
Двубоят между Арсенал и Уулвърхямптън е от 17:00 българско време на „Емирейтс Стейдиъм" в Лондон. От 14:45 на „Олд Трафорд" в Манчестър пък Димитър Бербатов и компания посрещат градския си съперник - Манчестър Сити.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ