Венгер: Арсенал няма как да бъде шампион тази година

След победата, която Арсенал постигна над Нюкасъл с 2:1 като гост, Арсен Венгер направи интересно изказване пред английските медии.

„Челси са се подсигурили прекалено добре и към този момент смятам, че могат да се чувстват спокойни за титлата“, започна коментара си мениджърът на „артилеристите“.

„Манчестър Сити също е пред нас, а формата, в която сме ние е прекрасна, но ако погледнете какво се случва и зад нас, ще се убедите колко напрегната ще бъде борбата за топ 4 до последния шампионатен двубой.

Ще се опитаме да спечелим следващия си мач, а после и следващия. Това е начинът, по който ще процедираме до края на сезона.“

Французинът сподели също, че отборът му страда непрекъснато от многото контузии, но въпреки това поздравява всички момчета за страхотното им представяне.

„Последните 40 минути на мачовете вече са трудни, защото малко или много краката на момчетата не издържат.

Нюкясъл игра много добре през второто полувреме, но ние контраатакувахме страхотно. Гордея се с представянето ни в тази среща.

Играхме четири мача в рамките на две седмици, като три от тях бяха гостувания – на Манчестър Юнайтед, Монако и Нюкасъл. Успяхме да спечелим и трите, какво по-хубаво?

Жиру беше много добър. Той отбеляза двете попадения за нас, бореше се непрекъснато и задържаше топката прекрасно.

Той е борец и се подобри много технически“, завърши изказването си мениджърът на Арсенал.