
Българинът с италиански паспорт Венцислав Симеонов и неговия Вибо Валентия записаха домакинска победа с 3:1 (18:25, 25:16, 25:21, 25:16) гейма над тима на Перуджа в мач от 6-ия кръг от втория полусезон в италианската Серия А1.
Венци Симеонов бе с най-голям принос за успеха, като завърши срещата с най-много точки от всички на игрището - 19 (2 аса и 17 атаки, при 49 процента ефективност в нападение). Аржентинецът Родриго Даниел Куирога добави 12 точки, а Роко Бароне се отчете с 11 точки за успеха.
За гостите от Перуджа Кристиан Савани и Ян Стокр реализираха по 15 точки, а Матей Чернич добави 10, но те се оказаха недостатъчни за крайната победа.
След този успех Вибо Валентия заема 9-то място във временното класиране на Серия А1 с актив от 8 победи и 12 загуби, а Перуджа е едно място по-назад в таблицата с баланс от 7 победи и 12 поражения.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ