Великолепен Сеск и слаб съдия лишиха Севиля от триумф срещу Барса

Барселона отново съумя да осъществи невероятен обрат, като този път жертвата се казваше Севиля.

В адската атмосфера на „Рамон Санчес Писхуан" домакините поведоха с 2:0, като през първото полувреме Троховски отбеляза, а в началото на второто Негредо удвои. Сеск върна едно попадение в 52-ата минута, но до 89-ата минута резултатът оставаше непроменен, а в 72-ата минута Медел получи червен картон.

Фабрегас успя да изравни точно тогава, след като се възползва от пас на Меси. Преди това обаче Алкантара очевидно игра с ръка, но съдията си затвори очите. Треньорът на домакините беше изгонен заради негодуванието си, а резервата Вия пък вкара за 2:3 в 92-ата минута и лиши бойкия домакин поне от точката.

По този начин Барса продължава с пълен актив от точки - 18 от 6 изиграни срещи. Така преди утрешния мач на Реал Мадрид срещу Ла Коруня разликата между двата гранда е цели 11 точки. Севиля пък се намира на 5-а позиция с 11 точки.

Барселона установи контрол в центъра, както обикновено, но контраатаките на Севиля носека огромна опасност за Виктор Валдес. Все пак първи в срещата трябваше да се намесва Палов, който отрази мощен удар на Лионел Меси от 15 метра.

Каталунците продължаваха да държат топката, но допуснаха много грешки в центъра и именно след такава Навас пусна топка към Ракитич, който стреля силно от 20 метра, но Валдес спаси.

В 28-ата минута обаче поредната грешка в средата позволи на Троховски да излезе на добра позиция в наказателното поле и с удар по диагонала матира испанския национал и даде изненадваща преднина на домакините.

Меси пък се отчете с пореден пропуск на своята сметка, след като се озова на чиста позиция и стреля, но Мадуро успя да го блокира. До края на полувремето пък Севиля успя да създаде няколко положения чрез Негредо, който в 38-ата минута можеше да отбележи, но ударът му мина на сантиметри край гредата.

Началото на второто полувреме беше ударно за Севиля, след като топката бе отнета от Бускетс в центъра и Негредо бе изведен сам срещу вратаря. Валдес излезе, но юношата на Реал Мадрид с леко копване преодоля неговата съпротива и направи 2:0, хвърляйки в екстаз всички на „Рамон Санчес Писхуан".

Радостта обаче не трая бързо, след като Меси пусна в центъра към Педро, който успя да чукне назад към Фабрегас и испанецът от 17 метра стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Палоп - 2:1. Последва и страхотна многоходова атака, в която Санчес бе изведен на чудесна позиция, преодоля двама в бял екип, но стреля покрай вратата.

В 60-ата минута пък Меси пробва късмета си от пряк свободен удар, прехвърли стената и топката се насочи към левия горен ъгъл на Палоп, но той успя със сетни усилия да избие в корнер.

В 72-ата минута пък дойде нова спорна ситуация, в която Медел замахна с глава към Сеск Фабрегас, който веднага залитна и се хвана за лицето. Съдията гледаше към Даниел Алвеш в този момент и не видя ситуацията, но бе заобиколен от футболистите на Барса. Той се консултира и със страничния съдия и показа червен картон за чилиеца - Севиля трябваше да доиграва с човек по-малко.

Гостите обаче така и не стигаха до голови положения, а в 85-ата минута Шави не успя да преодолее стената на Севиля след пряк свободен удар от 16 метра пред вратата на Палоп.

В 88-ата минута Барселона стигна до равенството, след като Алкантара открадна топката, не и без помощта на лявата си ръка (останало незабелязано от съдията), и подаде към Меси, който изведе Фабрегас сам срещу вратаря и стреля, топката рикошира и се озова във вратата на Палоп - 2:2.

Това вбеси треньорът на домакините, който бе изгонен от резервната скамейка. В 92-ата минута пък Вия се превърна в златна резерва, след като направи двойно с Лео Меси, излезе на стрелкова позиция и с кинжален удар отбеляза за 2:3 - шест поредни победи за Барселона.