Великобритания стигна само до равен срещу Сенегал

Домакините от Великобритания започнаха с равенство 1:1 срещу отбора на Сенегал на Олимпийския футболен турнир за мъже.

Мачът се игра на стадион "Олд Трафорд" и беше от група А, където Уругвай излезе начело в класирането след успех с 2:1 над отбора на ОАЕ.

Британците започнаха ентусиазирано и откриха резултата в 20-ата минута, когато се разписа 33-годишният уелски ветеран Крейг Белами. След почивката обаче дебютантите от Сенегал бяха много по-добри и логично стигнаха до равенството осем минути преди края с гол на Муса Конате.

Натискът на отбора на Великобритания след това можеше и да се увенчае с успех, но след пас на Аарън Рамзи към Марвин Сордел, последният изстреля топката над горната греда.

"Ако бъдем реалисти, равенството е справедлив резултат. Макар че очакванията ни бяха други, ние трябва да го приемем и да гледаме с надежда към втората ни среща от групата - срещу ОАЕ в неделя", заяви пред журналистите мениджърът на тима Стюърт Пиърс.

Осем от футболистите на Сенегал, които са в олимпийския тим, са формирани в Академията на бившия футболист и капитан на Франция Патрик Виера. Срещу тези 19-годишни момчета се изправи и най-възрастният участник на олимпийски футболен турнир изобщо - халфът на Манчестър Юнайтед Райън Гигс.

Уругвай обърна ОАЕ с 2:1, след като Матар откри за Емиратите в 23-ата минута. Гастон Рамирес в 42-ата и Николас Лодейро в 56-ата обаче изковаха победата на Уругвай.

Много качествен мач направиха Бразилия и Египет в група С, като претендентите за титлата спечелиха с 3:2 с голове на звездата от Манчестър Юнайтед Рафаел в 16-ата минута, Леандро Дамиао в 26-ата и Неймар в 30-ата.

Египтяните се върнаха в мача през второто полувреме, като най-напред капитанът Мохамед Абутрика намали в 52-ата, а Салах фиксира крайното 3:2 за Бразилия в 76-ата.

Единственият футболист на БАТЕ (Борисов) Дмитрий Бага пък донесе успеха на Беларус с 1:0 над Нова Зеландия в другата среща, разписвайки се в добавеното време на първото полувреме.

В група В бяха регистрирани две равенства. Швейцария направи 1:1 с Габон, а Мексико и Република Корея не си вкараха гол. Сензацията на турнира поднесе Япония, която се наложи с 1:0 над Испания в среща от група D. Пак там Мароко и Хондурас направиха 2:2.