Велик гол с удара на скорпиона зарадва новогодишно феновете на Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал записа заслужен успех с 2:0 срещу Кристъл Палас, с което зарадва феновете си в първия ден на новата 2017-а година. Още по-доволни могат да са запалянковците, които на живо на "Емиратс" видяха велик гол в 17-ата минута.

Тогава бърза контра на "артилеристите" стигна до лявото крило, откъдето Алексис Санчес центрира елегантно, а головият хищник Оливие Жиру заби уникално красиво попадение. Топката дойде малко назад за нападателя и той нацели кълбото с т. нар. "удар на скорпиона" с пета. Получи се неспасяем изстрел, който не остави шансове на вратаря и след среща с гредата топката влетя в мрежата.

Лондонското дерби бе окончателно решено в началото на втората част. Тогава Ийоби отбеляза за 2:0 и узакони 3-те точки за Арсенал срещу Палас. Младото острие се оказа най-съобразително след разбъркване и с глава разплака гостите.

След срещата домакините се намират на трета поиция с 40 точки при 19 изиграни кръга. На 3 пункта зад Ливърпул и на цели 9 от убедителния лидер - Челси.