Велев носи победа на Левски в контрола

Левски стигна до минимална победа с 1:0 над втородивизионния Банско в контролна среща между двата отбора, която е част от подготовката на „сините” по време на паузата в А група заради срещите от квалификациите за Евро 2016.

Единственото попадение падна в 35’ като автор беше Стефан Велев, който през сезона се появява основно като резерва. Иначе Георги Иванов – Гонзо заложи основно на млади футболисти и такива, които през сезона са получавали по-малко шансове като Галин Ташев, Пламен Димов, Велев, Радослав Цонев и други.

В срещата участие не взеха националите Веселин Минев, Владимир Гаджев и Божидар Краев, както и контузените Борислав Цонев, Аймен Белаид, Прохазка, Сърмов и Аммари.

Първото полувреме беше изпълнено с положения и пред двете врати, но падна един единствен гол. Първият шанс в мача получи Бедоя, който след испанска комбинация с Аниете остана на 3 метра от вратата, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

В 10’ Шишков се отчете с невероятен пропуск за гостите, след като остана сам срещу Илиев, но не успя да порази целта. Пръв от двамата вратари пък се намеси Колев, който  с прекрасен рефлекс изби в корнер удар на Бедоя. Малко по-късно пък Илиев се прояви отлично, спасявайки удар от фаул на Витано.

В 35’ падна и единственото попадение в срещата, след като Луис Педро проби отляво и намери отлично Аниете. Колев успя да парира испанеца, но топакта попадна в Стефан Велев, който я насочи в опразнената врата – 1:0. До края на полувремето Колев спаси и удар на Педро.

След почивката за Левски се появиха Наумовски, Петков, Иванов, Георгиев, Добревски, Огнянов, Миро Иванов и Мисяк. Играта на „сините” продължи да е по-добра, но нови голове не паднаха.

Основен виновник за това, освен Колев, беше и резервният страж на гостите Александър Стоянов, който парира удари на Ивнаов и Мисяк. Кристиян Петков също пропусна от непосредствена близост, а Аниете и Стойчев се отчетоха с най-големия пропуск, след като и двамата не успяха да разпечатат вратата на Банско в 54’.