Велес Сарсфийлд излезе на върха в Аржентина

Нападателят Факундо Ферейра вкара два гола при победата на Велес Сарсфийлд над Годой Крус с 2:1 в мач от 14-ия кръг на аржентинското футболно първенство.

С този успех Велес оглави класирането с 29 точки актив. Ферейра пък вече има пет гола в последните два мача, посочва БТА.

Алексис Кастро в 14-та минута изведе гостите напред в резултата, но Велес стигна до пълен обрат след попаденията на Ферейра, съответно в 23-ата и 75-ата минута.

Нюелс Олд Бойс, който няма загуба от началото на сезона, пък се смъкна на втора позиция с 28 точки, след като завърши 0:0 у дома с Килмес.

Ланус влезе в тройката с 26 точки след убедителната си победа с 4:1 над Тигре. Атлетико Белграно също е с 26 точки след нулево равенство с Архентинос Хуниорс.