Велес и Либертад са първите четвъртфиналисти в Копа Либертадорес

Аржентинският Велес Сарсфийлд и парагвайският Либертад станаха първите два отбора, които се класираха за четвъртфиналите на турнира Копа Либертадорес, информира БТА.

Велес отива в следващата фаза след 1:1 на собствен терен с колумбийския Атлетико Насионал и общ резултат 2:1.

Парагвайците пък биха с 2:0 у дома Крус Асул (Мексико) след 1:1 в първата среща. Аугусто Фернандес даде аванс на Велес в 53-ата минута, след като довкара топката, отбила се от гредата след удара на Алехандро Кабрал.

Луис Москера изравни за 1:1 в 70-ата минута след чудесно изпълнен свободен удар от 20 метра. Топката се отби в горната греда преди да премине голлинията, но колумбийците нямаха сили за нов гол, който да ги класира напред.

В следващия етап Велес ще играе срещу победителя от мача Боливар (Боливия)- Сантос (Бразилия). Либертад вкара два напълно идентични гола за успеха над мексиканците от Крус Асул.

Хосе Нунес откри резултата в 10-ата минута с удар с глава, засичайки центриране от фаул. Виктор Касерес покачи на 2:0 в 50-ата минута, като също изпрати топката в мрежата с глава след центриране от фаул.

В следващата фаза Либертад ще играе срещу победителя от двойката Депортиво Кито (Еквадор) и Универсидад де Чиле (Чили).