Вечното дерби при юношите се реши след уникална драма

снимка: levski.bg

Левски спечели с 1:0 над ЦСКА в отложен мач от 2-ия кръг на Елитната юношеска група (до 19 години) и излезе начело в класирането преди изиграването на последния 15-и кръг и на останалите отложени срещи.

Мики Орачев вкара единственото попадение в мача в 91-ата минута. Левски има 32 мача от 13 мача, пред Черно море със същия актив.Варненци днес отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Литекс, и изостават по голова разлика. ЦСКА е на 3-о място с 31, а Литекс е с 30.

Двата отбора направиха потресаващо слабо първо полувреме само с два удара в очертанията на вратите. И сините, и червените таланти демонстрираха бавно обработване на топката, лоша индивидуална техника, липса на каквито и да е идеи в атакуващ план.

Любомир Илиев от Левски след центриране от корнер и Александър Аспарухов от домакините бяха сравително близо до гол до почивката. Момчетата на треньора Георги Тодоров започнаха по-активно второто полувреме, но отново в първите 20 минути удари към вратите липсваха с изключение на няколко неточни центрирания и опити за стрелба от далеч, завършила често с безобидно изплюване на топката.

В 74-ата минута левият бранител на ЦСКА Емил Ботев нацели сглобката на гредите, след като топката попадна в него, отбила се при корнер. След това на два пъти Пол Александров стреля от границата на наказателното поле в аут.

Драмата започна в 86-ата минута, когато националът Петър Витанов дрибрила през двама защитници на Левски, излезе сам срещу вратаря Любенов и опита да вкара технично. Въпреки че беше отбита от вратаря Любенов, топката все пак влизаше във вратата, когато резервата Антонио Илиев я изчисти преди да влезе.

Цялата скамейка на домакините скочи с искане за гол, но съдията Вихрен Манев остави играта да продължи. В 91-ата минута Левски стигна до корнер след атака на Мартин Сандев от дясно. Той сам изпълни ъгловия удар, топката беше отбита, но попадна в Мики Орачев, който от 12 метра прати топката в чрежата. Орачев, която започна като ляв бек и след 70-ата минута се премести в средата на терена, можеше да вкара и втори гол след пробив през центъра от собственото си наказателно поле, но прати топката в аут.

ЦСКА: Радослав Костадинов, Васил Попов, Юлиян Чапаев, Божидар Чорбаджийски, Емил Ботев, Димитър Маймунков, Сава Савов, Петър Витанов, Александър Аспарухов (53- Никола Тодоров), Радой Божилов, Анжело Йорданов (46- Пол Александров)

Левски: Александър Любенов, Ангел Захариев, Деян Иванов, Любомир Илиев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Христофор Хубчев, Владислав Мисяк (80- Светлин Колев), Иван Дянков (54- Мартин Сандев), Кристофър Димитров (62- Ерай Карадайъ), Илия Димитров (78- Антонио Илиев)

главен съдия: Вихрен Манев (София)

стадион Българска армия: 300 зрители

жълти картони: Божидар Чорбаджийски, Димитър Маймунков (ЦСКА), Любомир Илиев (Левски)