Вечно дерби ще решава титлата при дамите

снимка: ТВ7

В мач, продължил 1 час и 55 минути, волейболистките на ЦСКА  победиха Марица /Пловдив/ в третия мач от полуфиналните плейофи  на първенството на България по волейбол за жени с 1:3 /25:27, 13:25, 25:20,  23:25/.

Така шампионът  ЦСКА спечели полуфиналния плейоф с 2:1 победи и ще защищавата  титлата си срещу Левски, който вчера се класира за финала след  победа над Казанлък.

Първият гейм в пловдивската зала "Олимпиада" бе равностоен,  но все пак гостенките от София успяха да го спечелят с 27:25.

Във втората част волейболистките на старши треньорката Юлия  Иванова бяха безапелационни и след 25:13 успяха да поведат с  2:0.

В третия гейм пловдивчанки върнаха интригата, а решаващият  момент в мача бе в четвъртия гейм, когато "червените"  волейболистки водеха с 24:22 и им трябваше само една точка, за  да играят на финала.

Волейболистките от Пловдив намалиха на  23:25, но в крайна сметка отборът на ЦСКА спечели гейма с 25:23, а с това и мача и се класира за финала на държавното първенство по волейбол за жени.