Вечерта на Локомотивите завърши с успех за "смърфовете"

Локомотив (Пловдив) записа 4-а победа от началото на сезона в А група, след като пред празните трибуни на "Лаута" удари съименника си от София с 3:1 в последен мач от 7-ия кръг на първенството.

Двубоят започна скучно, но въпреки това "смърфовете" бяха далеч по-опасни в предни позиции, а няколко пробива на Тодоров застрашиха гостите, но удар така и не бе отправен.

Това се промени в 24', когато падна и най-красивият гол до момента - той получи топката и видя, че Митрев е излязъл напред. С удар от въздуха той успя да го прехвърли, а топката влетя под гредата - 1:0 за домакините.

До края на полувремето домакините бяха много активни, а Камбуров и Лазаров изпуснаха страхотни положения, докато Митрев се намеси решаващо, особено при удара на капитана - 1:0 до почивката.

Втората част беше далеч по-интересна, след като пловдивчани стигнаха до нов гол само 5 минути след подновяването на играта - Лазараов центрира от пряк свободен удар, а Крачунов необезпокояван вкара с глава за 2:0.

Това обаче далеч не бе всичко в срещата, след като в 58' защитникът на столичани Александър Дюлгеров препарира домакините, след като от воле се възползва от асистенция на Бранеков - 2:1 и надежда за Локо (Сф).

Проблемите на гостите при статичните положения обаче продължиха и в 69' всичко беше решено - след центриране от корнер на Лазаров стана разбъркване в наказателното поле, а Махамат засече топката в собствената си врата - 3:1 за "смърфовете".

В края на мача пък Дюлгеров получи контузия, но въпреки това се завърна на терена, за да не остави своите с човек по-малко.

Благодарение на успеха си възпитаниците на Александър Станков се установиха на 4-о място с актив от 13 точки и изостават само на 2 от лидерите Литекс и Лудогорец. Локо (Сф) пък е само с 5 точки и е на предпоследно място.