Вдигат паметник на Кличко в Киев

Кметът на украинската столица Киев Леонид Черновецки предложи, а общинския съвет гласува "за", издигането на паметник на профибоксьора от свръхтежка категория Виталий Кличко в града. Първоначално идеята на кмета била Виталий да бъде обявен за почетен гражданин на Киев. Оказало се обаче, че той е такъв отпреди четири години, когато на власт е бил предшественикът на Черновецки Александър Омелченко.
"Тогава ще му вдигнем паметник", отсякъл градоначалника.

 

Кличко, който присъствал на заседанието на общинския съвет, първоначално се възпротивил на идеята да му вдигат паметник приживе с мотива, че е това му изглежда доста нескромно, но кметът бил непреклонен - паметник ще има. Черновецки даже разпоредил да се създаде комисия, която да организира конкурс и след това да избере най-добрия проект.

 

Кличко е световен шампион във версия WBC. Той спечели титлата на 11 октомври, след като победи нигериеца Самюел Питър в Берлин.