Вдъхновен Интер с нов силен мач срещу отбор от топ 6 (ВИДЕО)

Позаспалият италиански гранд Интер продължи възходящата линия на представянето си през този сезон под ръководството на Роберто Манчини и изигра трети пореден силен мач срещу отбор от топ 6, като този път не се задоволи с реми и подчини Дженоа с 3:1 на „Джузепе Меаца“ в първи мач от неделната програма на 18-ия кръг в Серия А.

След като изнесе силни продукции през вторите полувремена на дербитата с Лацио и Ювентус в предишните два кръга, „нерадзурите“ този път наложиха превъзходство от самото начало и още до почивката си бяха осигурили солиден аванс от два чисти гола.

Родриго Паласио откри резултата в 12-ата минута с добавка на празна врата, след като вратарят Матия Перин отклони на пътя му топката при акробатичен изстрел от воле на Мауро Икарди. Основният реализатор на „нерадзурите“ бе намерен непокрит в наказателното поле с фантастичен прехвърлящ пас от Гари Медел, а Перин не можа да предотврати опасността, от което се възползва Паласио.

Това е втори гол за Ла Тренца през сезона, след като именно в дербито срещу Лацио за финал на футболната 2014-та в Серия А той се разписа в края на мача, за да донесе равенството 2:2.

Топ реализаторът на Интер през сезона Мауро Икарди с глава засече топката след центриране на Ернанес от корнер в 40-ата минута, а Матия Перин с неубедителна намеса не можа да попречи на топката да премине голлинията – 2:0. Маурито вече има 10 гола на сметката си през настоящата кампания и излезе еднолично на второ място при голмайсторите, изоставайки единствено от Карлос Тевес, който има 11.

Дженоа стигна до заслужен гол за връщане на интригата в 84-ата минута, дело на Армандо Ицо, който откри головата си сметка през сезона с удар от упор при неуспешен опит за изкуствена засада и добавка след спасяване на Самир Ханданович.

В 87-ата минута обаче Неманя Видич реализира първия си гол за Интер, след като се възползва от центриране от корнер на Ернанес и с глава отблизо разстреля Перин, за да подчертае доминацията на домакините в мача – 3:1.

Новото попълнение на Интер – швейцарският национал Джердан Шакири, закупен за 12 плюс 2 милиона евро от Байерн (Мюнхен), не направи официалния си дебют в Серия А и изгледа дербито от пейката.

Интер вече има 25 точки и се изкачва на 9-то място, макар да е с мач повече от Фиорентина (24), който по-късно днес приема Палермо. Загубата пък е трета в последните четири мача за Дженоа, който миналия кръг се спаси от поражение от позицията на губещ в резултата с 0:2 срещу Аталанта на своя стадион „Мараси“, но все пак стигна до хикс. „Грифоните“ обаче продължават да се смъкват в таблицата и вече са шести с 27 точки – колкото има и градският им противник Сампдория, но с мач по-малко.

Най-обещаващият италиански талант на поста голкипър Матия Перин не се намеси по оптимален начин при двете попадения на „нерадзурите“, но с блестящи намеси на три пъти преди почивката попречи на домакините да изградят още по-солиден аванс. Икарди не можа да се разпише отблизо във втората минута, а по-късно отново той и Паласио имаха удобни възможности да реализират отдясно в наказателното поле.

„Грифоните“ бяха тотално надиграни през първото полувреме, но имаха силни моменти в началото на втората част, когато основно по десния фланг тероризираха защитата на опонента си и поставяха под сериозно напрежение Самир Ханданович. Болезнено близо до гол гостите стигнаха в 63-ата минута, когато Максим Лестиен се възползва от центриране в наказателното поле, но с бомбен изстрел от около седем метра за малко не счупи горната греда на вратата на Интер. Все пак, заслужено гостите стигнаха поне до почетно попадение.

Един от бившите наставници на „нерадзурите“ Джан Пиеро Гасперини се завърна на „Меаца“, но отново не остана с приятни спомени – той бе сред най-неуспешните треньори на тима през новия век и не можа да се задържи за значителен период от време. Все пак, въпреки повечето възможности в полза на Интер, не се стигна до резултат от порядъка на 5:0, както бе през октомври 2009-та година – именно този разгром на „Мараси“ е най-тежкият в кариерата на Гасперини, нанесен от Интер на Жозе Моуриньо, който в края на въпросния сезон триумфира с историческия требъл.

Дженоа няма победа на „Меаца“ срещу Интер от 1994-та година, когато печели с 3:1, а оттогава има само три равенства и вече девет поражения като гост на „нерадзурите“. Домакините пък спазиха традицията да са високо резултатни на своя стадион и вече имат 35 попадения в 13 срещи, като за втори път през сезона успяха да вкарат повече от веднъж през първото полувреме – другият случай бе при разгрома със 7:0 над Сасуоло. Интер само при нулевото равенство със Сент Етиен в Лига Европа не успяха да се разпишат при свое домакинство досега през сезона.

Дженоа бе допуснал само 17 гола преди визитата си на „Меаца“ - само три отбора имаха по-добра защита от „грифоните“, които за първи път инкасират три попадения в един-единствен мач от Серия А.