Вавринка запази шансове за 1/2-финалите

Станислас Вавринка запази шансове за класиране на 1/2-финалите на "Мастърс"-а в Лондон, след като днес швейцарецът постигна задължителен успех в три части над Давид Ферер - 6-7(3) 6-4 6-1.

За Вавринка това е втора победа от три мача в група "А" на надпреварата, но съдбата му остава в ръцете на световния №1 Рафаел Надал. По-късно тази вечер Матадора излиза срещу първата ракета на Чехия Томаш Бердих, като единствено победа на Надал ще гарантира второ място на Вавринка и продължаване напред.

В случай обаче, че Томаш Бердих нанесе първа загуба на Матадора в Лондон, то именно той ще се класира напред за сметка на швейцареца. Бердих дори има шансове и за първото място в групата, но за целта чехът трябва да спечели с 2-0 сета срещу поставения под №1 в схемата.

Двубоят в "O2 Arena" не започна добре за Вавринка, който загуби чрез тайбрек оспорвания първи сет.

Във втората част обаче швейцарецът натисна газта, успявайки да възстанови равенството в сетовете - 1-1.

В решителния трети сет играта на Давид Ферер тотално се срина, като ракета №2 на Испания успя да вземе едва един гейм от своя опонент.

"Тази вечер ще съм най-големият фен на Рафа", очаквано заяви Вавринка след успеха си.