Вавринка "изяде геврек" от Джокович

Световният №1 Новак Джокович се класира за финала на тенис турнира от сериите Мастърс в Париж, след като се наложи над Стан Вавринка с 6:3, 3:6, 6:0 и в утрешния финал ще спори с Анди Мъри. По-рано днес британецът победи Давид Ферер с 6:4, 6:3.

За Джокович това ще бъде шанс да спечели четвърта поредна титла в Париж на финалния Мастърс за годината както и 10-ти трофей за сезона.

Още от началото на първия сет Джоко взе инициативата и въпреки, че не успя да пробие във втория гейм, стори това в четвъртия за 3:1. Постепенно швейцарецът се върна в сета, но нямаше време да направи рибрейк и след бекхенд в мрежата сдаде първия сет след 6:3.

Още в началото на втората част Ноле реализира втори пробив и отново ранен за 2:0. Тогава обаче световният №4 се мобилизира и след 11-минутен сервис гейм на Новак и четири спасени брейкбола, в крайна сметка втората ракета на Швейцария проби и се върна в срещата. Вавринка спечели още два гейма след това, за да продължи серията си на четири поредни гейма. При 5:3 шампионът на Ролан Гарос поведе с 40:0 на свой сервис и в крайна сметка изравни резултата след 6:3.

Решителният сет започна отчайващо за Стан - пробив за Джокера и 3:0. Последва нов такъв и 5:0, а в шестия гейм, когато швейцарецът сервираше, за да запише поне гейм в сметката си, той допусна трети пореден пробив и загуби с 6:0.