Васлуй не успя да спре Рапид (Букурещ) и отстъпи с 2:3

снимка: Guliver/Getty Images

Рапид (Букурещ) се наложи с 3:2 над Васлуй в последна среща от 18-ия кръг на румънската Лига 1 и с 37 точки се доближи на 3 от лидера Динамо.

2-и се нарежда ЧФР Клуж с 39, а Рапид остана 3-и. Отборът на Васлуй е на 7-о място с 30 точки. Срещата беше предшествана от корупционен скандал, в който домакините от Васлуй обвиниха хора от Рапид, че са атакували четирима техни играчи за да играят симулативно.

Един от тях беше и българският защитник Живко Миланов. Въпреки очакванията, че обвиненията ще мотивират допълнително домакините, те не успяха да спечелят дори и точка и допуснаха решително попадение за крайното 2:3 във 2-ата минута на добавеното време.

Иначе срещата има претенции да бъде драматична, след като двата отбора си разменяха водачеството в резултата, а като допълнение завършиха и с по 10 души. Бразилецът Уесли откри за Васлуй в 13-ата минута, но Чиприян Деяк обърна развоя на срещата още до почивката с голове в 35-ата и в 40-ата.

Между двата гола Павлович от домакините беше отстранен с директен червен картон заради брутален фаул срещу Дан Алекса. В 54-ата минута авторът на двете попадения за гостите също беше отстранен от терена, след като видя втори жълт картон, а бразилецът Адаилтон изравни за 2:2 в 63-ата минута.

Във втората минута на добавеното време обаче Рапид стигна до победата след гол на Николае Григоре, който засече подаване на бившия футболист на българския ЦСКА Даниел Панку.