Вашингтон с успех, непомнен от 9 години

Вашингтон се наложи над домакина Чикаго със 75:69 и спечели с 4:1 победи серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Така столичани елиминираха съперник за първи път от 2005 година, а във втория кръг ще срещнат победитeля от мача между Атланта и Индиана, в който Атланта води с 3:2 успеха.

Джон Уол вкара 24 точки, а Нене добави 20 точки за Вашингтон, който спечели всичките три мача в "Юнайтед Сентър" в серията, уточнява БТА.

Резултатът на почивката беше равен 41:41, но през третата четвърт гостите позволиха на съперника да вкара само 11 точки и общо 28 точки до края на мача.

Оклахома Сити, който завърши втори в Западната конференция през редовния сезон, е изправен пред елиминация, след като загуби като домакин петия мач от Мемфис с 99:100 след продължение. Така гостите поведоха с 3:2 победи в серията и приемат съперника в шестата среща.

Резервата Майк Милър беше най-резултатен за успеха с 21 точки, Зак Рандолф се отличи с 20 точки и 10 борби, а Марк Гасол допринесе с 11 точки и 15 борби. Ръсел Уестбруук записа "трипъл-дабъл" за домакините с 30 точки, 13 асистенции и 10 борби, а Кевин Дюрант завърши с 26 точки, но направи пропуски в края на продължението, които се оказаха фатални.

Мемфис изглежда контролираше мача и 3:43 секунди преди края на третата четвърт имаше аванс от 20 точки при 72:52. Последваха силни минути и домакините успяха да изравнят още до средата на четвъртата част, когато дори поведоха със 79:78.

Двубоят продължи оспорвано, а 4 секунди преди сирената Уестбруук направи забивка за 90:90 и мачът трябваше да бъде решен с продължение. В него 27,5 секунди преди края при 98:100 Дюрант пропусна един от двата наказателни удара, а след това не успя да вкара секунда преди края от зоната на трите точки.

Лос Анджелис Клипърс спечели срещу гостуващия Голдън Стейт със 113:103 и поведе с 3:2 победа в серията на Запада. Домакините доминираха през по-голямата част от срещата и заслужено стигнаха до успеха.

ДеАндре Джордън се отличи с 25 точки и 18 борби за успеха, а Крис Пол завърши с 20 точки, 7 асистенции, 6 борби и 5 откраднати топки. За гостите с 21 точки най-резултатен беше Клей Томпсън.