Варезе с Деян Иванов изравни полуфиналната серия с Монтепаски

Отборът на Верезе, с българския национал Деян Иванов в състава си, се наложи над защитаващия титлата си Монтепаски Сиена с 82:80 (27:15, 18:26, 20:22, 17:17) като гост и изравни на 3:3 победи полуфиналната серия в мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Играе се до четири победи, решителната седма среща е на 7 юни във Варезе. Деян Иванов игра 15 минути като резерва и се отличи с 8 точки и 2 борби, информира БТА.

Гостите започнаха добре двубоя и спечелиха първите 10 минути с 27:15. На почивката Варезе се оттегли с преднина от 45:41, а през второто полувреме успя да запази крехкия си аванс.

За победителите Майк Грийн записа 20 точки, 10 борби и 5 асистенции, а за Монтепаски с по 17 точки завършиха Дейвис Мос, Боби Браун и Бенжамин Ортнър.