Ваня Стамболова стартира сезона с второ място

снимка: bgolympic.org

Най-добрата ни атлетка в бяганията на средни разстояния Ваня Стамболова финишира на второ място на 400 метра с препятствия на международния лекоатлетически турнир във френския град Монтрьо.

Тя преодоля дистанцията за 56,49 секунди, като отстъпи единствено на британката Елид Чайлд (55,83). Третото място остана за за Хаят Мамбарки от Мароко.

В същия турнир Ивет Лалова записа най-добро време за сезона на 100 метра и спечели финала.

За Ваня Стамболова това бе първият старт след Олимпийските игри в Лондон през миналото лято. Тогава чарочната ни лекоатлетика се спъна след първото препятствие и получи контузия.

През зимния сезон Стамболова участва единствено в щафетното бягане на 4 по 400 м за заедно с Таня Димитрова, Марина Петкова-Ваклина и Теодора Коларова, които спечелиха златните медали на републиканското първенство в Добрич.